Vinted – przyjazna platforma sprzedaży internetowej

image_pdfimage_print

Vinted to platforma sprzedażowa, na której możemy głównie sprzedawać odzież, ale nie tylko. Również zabawki, dodatki, książki. To świetny sposób na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy, odgracenie domu i zarobienie kilku groszy. Jak zatem działa Vinted? Po pierwsze, należy pobrać bezpłatną aplikację na telefon i założy ć tam konto.

Nie oznacza to oczywiście, że możemy tylko sprzedawać. Możemy również kupować rzeczy w atrakcyjnych cenach.

 1.  Zakładamy konto – piszemy kilka słów o sobie, uzupełniamy informacje na temat danych osobowych i miejsca zamieszkania, możemy dodać płatność internetową przy użyciu karty lub numeru konta, by kupować rzeczy i otrzymywać pieniądze za sprzedane  produkty.
 2.  Jeżeli spodoba nam się jakaś rzecz – dodajemy serduszko, tym samym tworzymy listę ulubionych przedmiotów, do której możemy wrócić w późniejszym czasie, możemy również nawiązać rozmowę ze sprzedającym – dopytać o stan rzeczy, czy negocjować cenę.
 3.  Jeżeli decydujemy się kupić jakiś przedmiot – przelewamy pieniądze poprzez płatność internetową, jednak kupujący otrzyma naszą płatność dopiero, kiedy odbierzemy towar i zaznaczymy w aplikacji, że wszystko jest ok.  Przez cały ten czas płatność jest „Zamrożona” w serwisie, dopiero po naszym potwierdzeniu, że towar jest zgodny z opisem – kupujący otrzymuje płatność, którą może gromadzić na koncie Vinted, czy przelać na swoje konto osobiste. Jeżeli coś jest nie tak (nie otrzymamy kupionego towaru, towar nie jest zgodny z opisem) – zgłaszamy problem i pieniądze sa nam zwracane.

Jeżeli chodzi o sprzedaż na Vinted – to to bardzo dobra okazja, by dać przedmiotom drugie życie. Pamiętajmy, by wykonać realne zdjęcia i dokładnie opisać sprzedawany przedmiot. W opisie dodajemy również (# hasztagi), które zawężają wyszukiwanie pozwalają kupującym szybciej trafić na naszą rzecz. Platforma Vinted błyskawicznie się rozrasta – co ważne, już 16.05 –  stała się międzynarodowa. Będzie więc jeszcze większa szansa na sprzedaż i zdobycie prawdziwych perełek. Po tym terminie wszyscy użytkownicy Vinted dostaną możliwość przeniesienia konta na nową platformę.

Zerknij na platformę sprzedażową:

https://www.vinted.pl/

Materiał przygotowali: Aleksandra Gwiżdż, Agnieszka Faron, Radosław Cybulski.

Komentarze (3)

 • 25 maja, 2022 o 06:45

  Super adycja

 • 25 maja, 2022 o 07:12

  Ta audycia nam się podobała

 • 7 czerwca, 2022 o 10:25

  Dobrze zrobiona audycja pozdrawiamy z Przemyśla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast