Rozmawiaj za darmo – Messenger

image_pdfimage_print

Messenger to komunikator (aplikacja), dzięki któremu możesz bezpłatnie porozumiewać się ze światem.
Oznacza to, że możesz dzwonić za darmo do kogokolwiek chcesz. Połączenia, także w wersji wideo, (gdy widzisz swojego rozmówcę) są zawsze za darmo. Nawet jeśli Twój rozmówca przebywa na Antarktydzie, a Ty na Bahamach! Oczywiście warunkiem jest połączenie z internetem.

Skąd wziąć Messengera?

Messenger jest częścią portalu Facebook, więc jeśli posiadasz tam konto, masz również Messengera! Ikonka Messengera (chmurka do rozmowy z poziomą błyskawicą w środku) znajduje się w prawej, górnej części okna każdego konta na Facebooku.

Jeśli nie posiadasz konta na FB, a posiadasz telefon komórkowy z dostępem do Internetu, możesz pobrać komunikator na telefon. W tym celu należy odnaleźć w swoim telefonie sklep Play  lub AppStore. 
Słowo „sklep” jest nieco mylące, ponieważ w obu tych miejscach możesz również pobierać aplikacje za darmo.
W wyszukiwarce sklepu Play lub Appstore wpisz  nazwę Messenger. Następnie wybierz opcję Pobierz, a gdy system zakończy instalację, wciśnij przycisk Otwórz. Messenger znajdzie się wśród aplikacji na Twojej komórce. Jeśli chcesz, możesz go w dowolnej chwili przenieść na ekran główny telefonu, aby mieć do niego łatwiejszy dostęp.

Messenger dla Ciebie

Gdy klikniesz ikonkę Messengera na Facebooku lub w telefonie, zacznij od znalezienia wyszukiwarki. Wpisz imię i nazwisko znajomego, aby odnaleźć swojego rozmówcę. Następnie kliknij na jej zdjęcie.

Pokaże Ci się okno komunikatora, w którym wybierasz sposób rozmowy.


Możesz:
– chatować (czytaj czatować) tzn. pisać i wysyłać znajomym wiadomości tekstowe.  Gdy wyślesz wiadomość, na komórce rozmówcy pojawi się Twoje zdjęcie profilowe z cyferką oznaczającą liczbę Twoich wypowiedzi. W ten rozmówca dowie się, że ma od Ciebie nowe informacje i będzie mógł szybko odpisać.
– wybrać ikonkę telefonu i połączyć się tak, jakbyś dzwonił telefonem.
– wybrać kamerkę i równocześnie widzieć i słyszeć  osobę, z którą rozmawiasz.

Warto wiedzieć, że dzięki Messengerowi możesz się połączyć  jednocześnie z 8 osobami jednocześnie i wziąć udział w grupowej rozmowie. Jeśli  zamiast pisać wiadomości, wolisz je podyktować i wysyłać przez Messenger, też masz taką możliwość.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast