Śmieciarka Kędzierzyn-Koźle i inne grupy „śmieciowe” – pasja i recykling

image_pdfimage_print

Śmieciarka Kędzierzyn-Koźle to grupa na facebooku, którą prowadzą pasjonatki śmieci i wielkich gabarytów.
Można tam znaleźć prawdziwe perełki: meble, porcelanę, lampy, obrazy i wiele innych przedmiotów, które mogą znaleźć nowych właścicieli

Grupa liczy niemal 3 800 członków i i stale się rozrasta, okazuje się, że buszowanie w śmietnikach staje się modne,

można na niej zamieszczać ogłoszenia o przedmiotach ze śmietnika, podając ich lokalizację – tak, aby każdy zainteresowany mógł je znaleźć.

Pojawiają również ogłoszenia o rzeczach, które są niepotrzebne w naszych domach i chętnie je komuś oddamy.

Grupa działa bezpłatnie, również ogłoszenia dotyczą bezpłatnego oddawania rzeczy.

Zapytaliśmy mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, czy znają grupę Śmieciarka Kędzierzyn-Koźle i co sądzą o recyklingu.

W naszym kraju działa bardzo wiele grup i portali internetowych, dotyczących recyklingu, np. grupy: Uwaga Śmieciarka Jedzie. Wszystkie mają jeden cel – ponowne wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku i mebli.

https://www.facebook.com/groups/947911092243720

https://www.facebook.com/groups/UwagaSmieciarkaJedzieOpole

https://www.facebook.com/UwagaSmieciarkaJedzieWroclaw

https://www.facebook.com/groups/2806999772699274

Przez to śmieci jest mniej i dbamy bardziej o naszą planetę, a rzeczy i meble zyskują nowe życie.

Materiał przygotowali: Aleksandra Gwiżdż, Agnieszka Faron, Radosław Cybulski i Tomasz Jachimowski

Komentarze (2)

  • 2 października, 2021 o 19:30

    ŚWIETNA INICJATYWA CZPKI Z GŁÓW WRESZCIE KTOS POMYŚLAŁ ŻE RECYKLING ISTNIEJE I NA WYSYPISKA NIE TRAFIAJA TONY ZURZYTYCH RZECZY BO TO TERAZ PLAGA TRUĆ NASZĄ KOCHANĄ PLANETE NA TO NIEMOZEMY SIE GODZIC POD ŻADNYM POZOREM BO RZECZĄ MOŻNA DAĆ DRÓGIE ŻYCIE BEDĄCIESZYĆ OKO INNYCH LUDZInp; fotele można odrestaurowacI BEDĄ SŁUŻYC LATA W INNYCH DOMACH . OBY W NARODZIE OBUDZIŁA SIĘ MODA NA RECYKLING A AUDYCJI GRATULUJE BO WRESZCIE KTOŚ NA SERIO POTRAKTOWAŁ TEMAT OCHRONY ŚRODOWISKA GRATULACJE!!!!!

  • 28 października, 2021 o 11:07

    Fajna audycja i inicjatywa, dobrze, że ktoś może ponownie wykorzystać i skorzystać z danych przedmiotów, pozdrawiamy serdecznie ze Zgierza:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast