21 lutego – Święto Języka Ojczystego. Pielęgnujmy go

image_pdfimage_print

W naszej audycji szanowni Słuchacze dowiecie się jak pięknie o naszym języku ojczystym mówił Henryk Sienkiewicz, Usłyszycie jak perfekcyjnie potrafili w swojej twórczości wykorzystać jego walory – Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki oraz Wisława Szymborska. O potrzebie znajomości języków opowie Wam Katalończyk i usłyszycie fragmenty Mazurka Cis-moll op.63 nr 3 Fryderyka Chopina w wykonaniu Tyrosa 4 (cover).

W naszej audycji umieściliśmy również link do filmu prezentującego wypowiedzi prof. Małgorzaty Karwatowskiej oraz prof. Rafała Szczerbakiewicza pt.; O wartości i dbałości o język ojczysty.

http://O wartości i dbałości o język ojczysty – prof. Małgorzata Karwatowska, prof. Rafał Szczerbakiewicz – YouTube

Fryderyk Chopin – Mazurek Cis-moll op. 63 nr. 3 – Tyros 4 (cover)

Komentarze (5)

 • 21 lutego, 2022 o 06:32

  Super adycja

 • 21 lutego, 2022 o 16:14

  Ta audycia nam się podobała.

 • 21 lutego, 2022 o 17:36

  Ta audycia jest super . I muzyka Fryderyka szopena tez jest super.

 • 22 lutego, 2022 o 16:23

  Bardzo ciekawy materiał i pięknie obudowany muzyką Chopina.

 • 21 lutego, 2024 o 17:03

  Ta audycia mnie się podobała jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast