Galicyjscy cmentarnicy

image_pdfimage_print

Krośnieński Oddział Radia SoVo przeprowadził wywiad z ludźmi, którzy łączą swoje upodobania turystyczne do pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach z odwiedzaniem cmentarzy wojennych z I wojny światowej. Poprzez swoją działalność starają się przywracać wydarzenia z nimi związane ludzkiej pamięci, a równocześnie uświadomić szczególnie młodemu pokoleniu okrucieństwa wojny. Posłuchajmy co nasi rozmówcy powiedzieli nam o swoich zamiłowaniach.

LINKI: 

https://www.facebook.com/groups/478300343129696/       podkarpackie cmentarze wielkiej wojny

https://www.facebook.com/Cmentarze-Wielkiej-Wojny-109166604273305

Digital StillCamera
Digital StillCamera

Komentarze (3)

  • 31 października, 2021 o 14:59

    Darku, dziękuję za tę audycję. 26.10.2021. grupa słuchaczy Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziła cmentarze z I wojny światowej. Byliśmy w Bieczu, Gorlicach, Łużnej, Przełęczy Małastowskiej, Ropicy, Woli Cieklińskiej i Cieklinie. Naszym przewodnikiem był Sławek Bloch. Każdy cmentarz jest inny i każdy ma wiele mówiącą inskrypcję. Polecam naszą relację na Fb Utw Krosno i profilu Sławka „Album Wielkiej Wojny”

  • 31 października, 2021 o 22:19

    temat wart zainteresowania, historia takich cmentarzy mało znana

  • 31 października, 2021 o 23:47

    Chwała za takie ciekawostki historyczne, poparte ilustracjami. Popieram takie audycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast