Muzyka na każdą okazję. Darmowy streaming muzyki na przykładzie Spotify.

image_pdfimage_print

Spotify to jedna z najpopularniejszych aplikacja do słuchania muzyki. Możemy z niej korzystać na komputerach PC, tabletach i smartfonach z oprogramowaniem Android i iOS

źródło: spotify.com

Jak pobrać aplikację na telefon lub komputer?

Na telefon aplikację można pobrać ze:

– Sklepu Play / Appstore.

– strony internetowej spotify.com.pl z zakładki Pobierz

Na komputer aplikację pobieramy także ze strony internetowej spotify.com.pl. Plik do instalacji powinien pobrać się automatycznie. Jeśli tak się nie stało wybierz opcję spróbuj ponownie. Po kliknięciu w nią, pojawi się plik instalacyjny, który należy otworzyć.

Zainstalowany program otworzy się automatycznie, a na pulpicie pojawi się skrót do aplikacji.

Logowanie

Aby słuchać muzyki musimy założyć konto. Możemy zarejestrować się na dwa sposoby:

a) Za pośrednictwem konta Facebook. Wówczas wystarczy kliknąć niebieskie okienko Zarejestruj się i podać te same dane logowania jak do Facebooka. b) Możemy też zarejestrować się przy pomocy adresu email. Zostaniemy wówczas poproszeni o stworzenie loginu, hasła, podania adresu email, daty urodzenia i określenia płci. Po wyrażeniu zgody na warunki regulaminu, możemy przejść do zarządzania kontem.

źródło: spotify.com

Ile kosztuje ta przyjemność?

Muzykę na Spotify możemy odtwarzać za darmo. Wtedy jednak pomiędzy piosenkami będą pojawiać się reklamy, których nie można pominąć.

Aby słychać muzyki bez reklam musimy wykupić abonament. Dodatkowo będziemy mogli pobierać muzykę na telefon, aby odtwarzać ją bez konieczności łączenia się z Internetem.

Jeśli rejestrujemy się po raz pierwszy możemy skorzystać z darmowego miesiąca Premium. Czasem pojawiają się też promocje na 3 miesiące Premium. Dokładny cennik i opis wariantów znajduje się na stronie producenta: https://www.spotify.com/pl/premium/

Jak słuchać muzyki na komputerze

Po zalogowaniu skierujmy się na Stronę główną.

Aby wyszukać interesujący nas utwór lub wykonawcę musimy odnaleźć na stronie niezastąpiony symbol lupki – w lewym górnym rogu ekranu. Po wpisaniu np. nazwy zespołu pojawi się ikona z profilem wykonawcy. Aplikacja może także zaproponować nam kilka playlist z utworami szukanego wykonawcy.

Aby wejść w profil wykonawcy klikamy w podpis pod jego awatarem. Przechodzimy na stronę poświęconą danemu artyście. Możemy odsłuchać tutaj losowej playlisty najpopularniejszych piosenek, przesłuchać cały album lub odnaleźć wybraną piosenkę.

Dodatkowe możliwości Spotify

Przeglądaj

W zakładce Przeglądaj odnajdziemy niezliczone ilości playlist. Możemy znaleźć składankę w sam raz na nasz obecny nastrój: „jesienny nastrój”, „muzyka do śpiewania pod prysznicem”, „muzyka do pracy” i wiele, wiele innych…

Radio

Nie jest to klasyczne radio na falach. Aplikacja sama na podstawie tego co zazwyczaj słuchamy, tworzy własną listę propozycji – zwaną tutaj radiem. Piosenki są dopasowane do najczęściej wybieranych przez nas wykonawców lub utworów. Dzięki radiu możemy słuchać piosenek w podobnym klimacie i odnajdywać nowości.

Biblioteka

Stworzone dla Ciecie – to kolejna propozycja Spotify która dopasowuje playlisty do najczęściej słuchanych przez Ciebie utworów. Warto tu zaglądać gdy nie wiemy czego chcemy posłuchać. Możemy przekonać się co algorytmy aplikacji przyszykowały dla nas.

Playlisty

To zbiór naszych playlist. Możemy tworzyć nowe lub zapisywać tutaj gotowe playlisty znalezione w aplikacji.

Możliwości jakie daje nam aplikacja jest bardzo dużo. Im dłużej i częściej z niej korzystamy tym lepiej ją poznamy i wykorzystamy jej potencjał. Niektóre funkcje mogą się zmieniać lub pojawiać, ponieważ serwis zmienia się aby być jak najatrakcyjniejszym dla odbiorców.

źródło: spotify.com

Dużo informacji na temat korzystania z aplikacji znajdziemy w zakładce Pomoc na stronie internetowej Spotify.

https://support.spotify.com/pl/?_ga=2.7448242.1621581408.1617338052-1336460538.1617338052

źródło: spotify.com
Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast