Dziwne nazwy miejscowości – poznajcie Swornegacie

image_pdfimage_print

Podczas  wakacji  zwiedzamy  Polskę i bardzo często  zwracamy  uwagę  na nazwy  miejscowości.  My wybraliśmy Swornegacie, bo ta nazwa bardzo nas zaciekawiła i zastanawialiśmy się skąd się wzięła. Rozmawiał z nami – Dominik Dykier – sołtys Swornegaci, który opowiedział nam wiele ciekawostek na temat tego wspaniałego miejsca na mapie Polski.

Okazuję  się,  że  nazwa  miejscowości tak naprawdę  nie  jest   ważna,   ponieważ   najistotniejsze  jest  to,  jacy  ludzie tam mieszkają . Można  uważać  że  dziwne nazwy miejscowości mają sympatycznych mieszkańców.   

Komentarze (10)

 • 7 października, 2022 o 07:20

  Ta audycia nam się podobała jest ok.

 • 7 października, 2022 o 15:10

  Super adycja

 • 7 października, 2022 o 15:51

  Swornegacie to zawarte groble .Skąd powstała właściwa nazwa kaszubska – SWORNEGACE .Zczasem przyjęta została nazwa zgodna z pisownią ogólnopolską – Swornegacie , takie brzmienie nazwy miejscowości zamieszcza bydgoski skorowidz miejcowości z 1925 roku .

 • 7 października, 2022 o 15:52

  Audycja super można się dowiedzieć ciekawych informacji na temat tej audycji

 • 7 października, 2022 o 16:00

  Swornegacie to zawarte groble . Skąd powstała właściwa nazwa kaszubska – Swornegace Z czasem przyjęta została nazwa zgodna z pisownią ogólnopolską – Swornegacie , takie brzmienie nazwy miejscowości zamieszcza bydgoski skorowidz miejcowości z 1925 roku.

 • 7 października, 2022 o 16:01

  Audycja super można się dowiedzieć ciekawych informacji na temat tej audycji

 • 7 października, 2022 o 16:29

  Audycja super można się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy na temat tej audycji .

 • 15 października, 2022 o 10:57

  Bywamy tu od 30 lat. Miejscowość w tym czasie mocno się rozwinęła na korzyść turystyki – tak trzymać

 • 18 października, 2022 o 07:18

  Super audycja Bardzo ciekawe informacje Pierwszy raz usłyszałam o tej miejscowości

 • 19 października, 2022 o 12:00

  Audycja mi się bardzo podobała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast