Filmy kinowe 2021 roku, które trzeba zobaczyć!

image_pdfimage_print

Zapraszamy na przegląd naszym zdaniem najlepszych filmów mijającego roku. Dla prawdziwych kinomaniaków życzymy, by okres poświąteczny był idealnym czasem do nadrobienia wszystkich kinowych zaległości. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie filmy zobaczyliście w tym roku. A może polecicie coś spoza naszej listy?

 

Materiał przygotowali: Aleksandra Gwiżdż, Anna Osowska, Agnieszka Faron, Radosław Cybulski i Tomasz Jachimowski.

 

1. „Nie czas Umierać” czyli najnowszy film o Jamesie Bondzie, który na swoja premierę musiał czekać bardzo długo, ze względu na epidemię. Znajdziemy tam wartką akcję, mrożące krew w żyłach sceny walki i ucieczek i Daniela Craiga, który wcielił się w agenta Jej Królewskiej Mości po raz ostatni. Premiera miała miejsce 1.10.

2. „Diuna”Nowa ekranizacja kultowej powieści science fiction Franka Herberta o walce dwóch rodów o panowanie nad tytułową planetą. Odpowiedzialny za „Diunę” reżyser Denis Villeneuve udowodnił, że potrafi przenieść widza z sali kinowej prosto do wykreowanego przez siebie świata. Na ten film fani czekali od lat, ale oczekiwanie dobiegło końca.

3.Matrix – Zmartwychwstania, premiera 17.12

„Matrix” z 1999 r. jest jednym z najważniejszych filmów z gatunku science fiction w historii, który już ponad dwie dekady temu zadawał ważne i trudne pytania dotyczące rozwoju technologii. Po latach Lana Wachowski, która wraz z siostrą nakręciła pierwsze trzy części serii będącej kroniką wojny ludzi z maszynami, postanowiła powrócić do macierzy, a Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss powrócą do ról odpowiednio Thomasa „Neo” Andersona oraz Trinity.

 

4. Dom Gucci, historia Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucciego, która planowała zabić swojego męża, wnuka znanego projektanta mody Guccio Gucci.

5. Bajkę Nasze magiczne Elcanto

6. Cruella. Historia o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon.

7. Spencer –  biograficzny film o księżnej Dianie, a raczej o końcu jej małżeństwa.

 

Polskie kino w tym roku również miało się bardzo dobrze.

8. Żeby nie było śladów – historia morderstwa Grzegorza Przemyka, który umiera na skutek ciężkiego pobicia przez funkcjonariuszy milicji. Komunistyczny reżim usiłuje obarczyć winą pracowników pogotowia.

 

9. Furioza – dzięki temu filmowi poznamy środowisko pseudokibiców, historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała.na wyróżnienie zasługuje tu z pewnością rola Mateusza Damięckiego.

 

10. Wesele w reż. Wojciecha Smarzowskiego – mocny, intrygujący, poruszający ważne tematy. Historia miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna.

 

 

 

 

Komentarze (5)

 • 30 grudnia, 2021 o 11:04

  Super adycja

 • 30 grudnia, 2021 o 14:30

  Ta audycja mi się podoba jest bardzo super i Ok i filmy wideo nam się podobają są super i Ok

 • 30 grudnia, 2021 o 17:16

  Ten filmiki bardzo nam się podobają

 • 31 grudnia, 2021 o 22:28

  Dużo zdrowia w Nowym roku!!!

 • 4 stycznia, 2022 o 10:41

  Większość z nas czeka na film nie czas umierać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast