Zapraszamy na śniadanie wielkanocne we dworze szlacheckim

image_pdfimage_print

Jak przygotowywano się do Świąt w zabytkowym dworze w Koszutach? Co jedzono, jak zdobiono domostwo? Co o życiu na dworze ziemiańskim opowiadała jego ostatnia właścicielka? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

W prezentacji wykorzystano zdjęcia z prywatnych zbiorów
Alicji Bartkowiak
Ewy Lisiewicz
Marii Kubackiej
oraz Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego

w/w wyrazili zgodę na publikację

Komentarze (9)

 • 9 kwietnia, 2021 o 08:30

  super addycja

 • 8 kwietnia, 2023 o 13:51

  Wspaniała audycja, powrót do tradycji i przepiękne zdjęcia

 • 10 kwietnia, 2023 o 12:19

  Ta audycia mnie się podobała jest super

 • 14 kwietnia, 2023 o 21:44

  Tematem dzisiejszej audycji jest śniadanie wielkanocne przygotowania tradycje w dworze szlacheckim w koszulkach dawnych czasach.

 • 14 kwietnia, 2023 o 21:57

  na śniadanie wielkanocne jedziono jajka faszerowane

 • 15 kwietnia, 2023 o 06:40

  jak był wielki post to nie jedziono mięsa

 • 15 kwietnia, 2023 o 09:17

  NA dworach szlacheckich i magnanackich dużym powodzeniem cieszyła również jedzono chętnie także ogórki świeże i kawaszone .

 • 15 kwietnia, 2023 o 09:22

  domostwo to budynek mieszkalny z dziąłką i ogrodem

 • 15 kwietnia, 2023 o 16:01

  Polski dwór szlachecki – wiejski dom mieszkalny szlachty polskiej . Forma wykształcona w architekturze polskiej okresu renesansu , przetrwała do lat 20 XX wieku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast