Kuracje pitne i klimatyczne, czyli zdrowy wypoczynek w kurorcie

image_pdfimage_print

„Hej las rymanowski za mgłą, a mnie dzisiaj jechać do Krakowa…”

Stanisław Wyspiański w jednym ze swoich utworów „Rymanowski las” opiewa zalety uzdrowiska.

Podobnie jak i Kazimierz Przerwa-Tetmajer byli częstymi gośćmi kurortu w Rymanowie Zdroju, ceniąc jego mikroklimat i wody zdrojowe.

Więcej informacji na temat uzdrowiska w rozmowie z Burmistrzem Gminy Rymanów Panem Wojciechem Farbańcem.

Więcej informacji o uzdrowisku na stronach:

https://www.rymanow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=186&strona=1&ref=1

https://www.uzdrowisko-rymanow.com.pl/

Strona Główna

Komentarze (3)

  • 5 września, 2021 o 15:22

    bardzo ciekawa interesująca historia miasta prawa

  • 5 września, 2021 o 17:40

    piękne miejsce, duży wybór ścieżek do spacerów

  • 13 września, 2021 o 20:17

    Pozdrawiamy z Alojzowa! 4 lata temu zwiedzaliśmy Rymanów Zdrój w trakcie odwiedzin w Zakładzie Aktywności Zawodowej istniejącym w tej urokliwej miejscowości. Robią wyśmienite pierogi i naleśniki !!! W czasie wolnym zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Rymanów Zdrój poznając jego historię i smakując wód uzdrowiskowych z kilku źródełek. Niezapomniane doznania smakowe. Polecamy to piękne i spokojne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast