Silna i niezależna kobieta. Wspomnienie Urszuli Giełdon

image_pdfimage_print

Rozmowa naszych redaktorów z Aleksandrą Mocny (siostrą bohaterki audycji) przybliży Państwu sylwetkę współzałożycielki i wieloletniej kierowniczki Koła PSONI w Tczewie – Urszuli Giełdon. W dniu tego szczególnego dla kobiet święta warto przypomnieć historię niezwykle inspirującej i silnej postaci.

Urszula Giełdon była m. in. dyrektorką Domu Dziecka w Tczewie. Urszula mocno zaangażowała się w kampanię wyborczą Listy Solidarnościowo-Obywatelskiej. 27 maja 1990 roku została radną Rady Miejskiej w Tczewie. W latach 1992-1994 była już członkiem Zarządu Miasta Tczewa. Zorganizowała wtedy wraz z rodzicami oddział Koła PSONI przy ul. Wigury 84. Aż czterokrotnie zasiadała w Radzie Miejskiej. Za swoją pracę na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) była wielokrotnie nagradzana – m. in. nagrodą „Bursztynowego Mieczyka”.

Komentarze (1)

  • 12 marca, 2021 o 08:14

    super wywiad bardzo dziękuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Radio Sovo z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Zmiana rozmiaru czcionki
Duży kontrast